Produkte > VISHAY > 5KP60A-E3/73
5KP60A-E3/73
5KP60A-E3/73 Vishay
5kp85a.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 60V 5KW 2-Pin Case P-600 Ammo
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KP60A-E3/73 Vishay
Description: TVS DIODE 60VWM 97VC P600, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 51.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: P600, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 5KP60A-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Box (TB)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 51.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
5KP60A-E3/73 5KP60A-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor 5KP5.0%20thru%205KP188A.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W 60V Unidirect