5SJ4140-7HG40 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 14K
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: DIN Rail
Illumination: None
Actuator Type: Lever
Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UL, VDE
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 400 V
Voltage Rating - DC: 60 V
Number of Poles: 1
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5SJ4140-7HG40 Siemens
Description: MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 14K, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: DIN Rail, Illumination: None, Actuator Type: Lever, Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UL, VDE, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 400 V, Voltage Rating - DC: 60 V, Number of Poles: 1.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5SJ41407HG40 | Hersteller : Siemens |
Circuit Breakers MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 14K C-TRIP |