Produkte > SIEMENS > 5SJ4140-7HG40
5SJ4140-7HG40
5SJ4140-7HG40 Siemens
05cd907a4f6715253f72ac62a78999784ab0e607.pdf
Hersteller: Siemens
Description: MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 14K
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: DIN Rail
Illumination: None
Actuator Type: Lever
Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UL, VDE
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 400 V
Voltage Rating - DC: 60 V
Number of Poles: 1
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5SJ4140-7HG40 Siemens
Description: MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 14K, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: DIN Rail, Illumination: None, Actuator Type: Lever, Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UL, VDE, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 400 V, Voltage Rating - DC: 60 V, Number of Poles: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5SJ41407HG40 5SJ41407HG40 Hersteller : Siemens 5SJ41407HG40_datasheet_en.pdf Circuit Breakers MCB 5SJ4 1P 240V 40A SAME PH 14K C-TRIP