DR73-6R8-R
DR73-6R8-R Eaton Electronics
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 6.8uH 3.12A 0.0435ohms
auf Bestellung 1868 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR73-6R8-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 6.8UH 2.55A 43.5 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 43.5mOhm, Current - Saturation (Isat): 3.12A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 2.55 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR73-6R8-R DR73-6R8-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 6.48uH/6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.55A 0.0435Ohm DCR T/R
auf Bestellung 191 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 169
auf Bestellung 1350 Stücke:
Mindestbestellmenge: 1350
DR73-6R8-R DR73-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 2.55A 43.5 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 43.5mOhm
Current - Saturation (Isat): 3.12A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.55 A
auf Bestellung 1 Stücke:
DR73-6R8-R DR73-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Fixed Inductors 6.8uH 3.12A 0.0435ohms
auf Bestellung 191 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
6,8 uH (DR73-6R8-R)
Produktcode: 113857
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
drseries-248110.pdf Drosseln > Induktivität SMD andere
Nennwert: 6,8 µH
Abmessungen und Größe: 7,6x6x3,55 mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 43.5mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 2.55 A