Produkte > EATON > DR127-6R8-R
DR127-6R8-R
DR127-6R8-R Eaton
efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 7.387uH/6.8uH 20% 100KHz Ferrite 7.34A 0.0116Ohm DCR T/R
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR127-6R8-R Eaton
Description: FIXED IND 6.8UH 7.34A 11.6 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 11.6mOhm, Current - Saturation (Isat): 13.3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 7.34 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DR127-6R8-R DR127-6R8-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 7.387uH/6.8uH 20% 100KHz Ferrite 7.34A 0.0116Ohm DCR T/R
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Description: Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 7.34A; R: 11.6mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 6.8µH
Operating current: 7.34A
Resistance: 11.6mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x8mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 13.3A
Manufacturer series: DR
auf Bestellung 166 Stücke:
Mindestbestellmenge: 85
auf Bestellung 5726 Stücke:
Mindestbestellmenge: 165
auf Bestellung 5726 Stücke:
Mindestbestellmenge: 127
DR127-6R8-R DR127-6R8-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_dr_high_power_density_high_efficiency_shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 13.3A 0.0116ohms
auf Bestellung 827 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 42
auf Bestellung 127 Stücke:
DR127-6R8-R DR127-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 7.34A 11.6 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 11.6mOhm
Current - Saturation (Isat): 13.3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 7.34 A
auf Bestellung 1 Stücke:
auf Bestellung 127 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
6,8uH 20% 7,34A 11,6mOhm (DR127-6R8-R) EATON
Produktcode: 208506
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Drosseln > Induktivität SMD andere
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 11.6mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 7.34 A