Produkte > KYOCERA AVX > 600F0R2AT250XT
600F0R2AT250XT
600F0R2AT250XT KYOCERA AVX
600F-2899696.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 0.2pF NP0
auf Bestellung 5976 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600F0R2AT250XT KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.2PF 250V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.05pF, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.2 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600F0R2AT250XT 600F0R2AT250XT Hersteller : ATC / Kyocera AVX 600F-2899696.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 0.2pF NP0
auf Bestellung 9504 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
600F0R2AT250XT 600F0R2AT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Description: CAP CER 0.2PF 250V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±0.05pF
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.2 pF
Mindestbestellmenge: 6
600F0R2AT250XT 600F0R2AT250XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 600f.pdf Cap Ceramic 0.2pF 250V C0G 0.05pF Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.05pF
Voltage - Rated: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 0.2 pF