Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 600F100FT250XT4K
600F100FT250XT4K
600F100FT250XT4K KYOCERA AVX Components
600f.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 10pF 250V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600F100FT250XT4K KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0805, Tolerance: ±1%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 10 pF.
Weitere Produktangebote 600F100FT250XT4K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600F100FT250XT4K 600F100FT250XT4K Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Description: CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0805
Tolerance: ±1%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 10 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Capacitance: 10 pF
600F100FT250XT4K 600F100FT250XT4K Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250V 10pF 0805 0.01 Ultra Low ESR Hi Q