Produkte > KYOCERA AVX > 600F101FT250XT
600F101FT250XT
600F101FT250XT KYOCERA AVX
600F.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 100pF 1% NP0
auf Bestellung 4703 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600F101FT250XT KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 250V NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600F101FT250XT 600F101FT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Description: CAP CER 100PF 250V NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±1%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 3980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
600F101FT250XT Hersteller : ATC 600F.pdf 600F101FT250XT
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
600F101FT250XT Hersteller : American Technical Ceramics Corp 600F.pdf Cap Ceramic 100pF 250V C0G 1% Pad SMD 0805 125C Ultra Low ESR T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
600F101FT250XT 600F101FT250XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 600f.pdf Cap Ceramic 100pF 250V C0G 1% Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Voltage - Rated: 250V
Capacitance: 100 pF