Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 600F241JT250XT
600F241JT250XT
600F241JT250XT KYOCERA AVX Components
2600f.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 240pF 250V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600F241JT250XT KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 240PF 250V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 240 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600F241JT250XT 600F241JT250XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 2600f.pdf Cap Ceramic 240pF 250V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
600F241JT250XT 600F241JT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Description: CAP CER 240PF 250V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 240 pF
600F241JT250XT 600F241JT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600F-2899696.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 240pF 5% NP0
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 240 pF
Mindestbestellmenge: 5
600F241JT250XT 600F241JT250XT Hersteller : American Technical Ceramics (ATC) / AVX 600f-1920479.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250volts 240pF 5% NP0