600F5R1CT250XT
600F5R1CT250XT American Technical Ceramics
600F.pdf
Hersteller: American Technical Ceramics
Description: CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5.1 pF
auf Bestellung 2927 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600F5R1CT250XT American Technical Ceramics
Description: CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805, Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 5.1 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600F5R1CT250XT 600F5R1CT250XT Hersteller : ATC / KYOCERA AVX 600F-2899696.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 5.1pF NP0
auf Bestellung 274 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
600F5R1CT250XT 600F5R1CT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 5.1pF NP0
auf Bestellung 930 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
600F5R1CT250XT 600F5R1CT250XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 600f.pdf Cap Ceramic 5.1pF 250V C0G 0.25pF Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
600F5R1CT250XT 600F5R1CT250XT Hersteller : American Technical Ceramics 600F.pdf Description: CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805
Tolerance: ±0.25pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 5.1 pF