Produkte > KYOCERA AVX > 600F8R2BT250XT
600F8R2BT250XT
600F8R2BT250XT KYOCERA AVX
600F.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 8.2 pF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600F8R2BT250XT KYOCERA AVX
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 8.2 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600F8R2BT250XT 600F8R2BT250XT Hersteller : ATC / Kyocera AVX 600F-2899696.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 8.2pF NP0
auf Bestellung 3967 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
600F8R2BT250XT 600F8R2BT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1pF
Voltage - Rated: 250V
Capacitance: 8.2 pF
Mindestbestellmenge: 5
600F8R2BT250XT 600F8R2BT250XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 600f.pdf Cap Ceramic 8.2pF 250V C0G 0.1pF Pad SMD 0805 125°C Ultra Low ESR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
600F8R2BT250XT 600F8R2BT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600F.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 8.2pF NP0