Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 600S101FT250XT
600S101FT250XT
600S101FT250XT KYOCERA AVX Components
600s.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 100pF 250V C0G 1% Pad SMD 0603 125°C Ultra Low ESR T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600S101FT250XT KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600S101FT250XT 600S101FT250XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 600s.pdf Cap Ceramic 100pF 250V C0G 1% Pad SMD 0603 125°C Ultra Low ESR T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
600S101FT250XT 600S101FT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600S.pdf Description: CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
600S101FT250XT 600S101FT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600S-2899769.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 100pF 1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±1%
Voltage - Rated: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Mindestbestellmenge: 4
600S101FT250XT 600S101FT250XT Hersteller : ATC / Kyocera AVX 600S-2492122.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 100pF 1%