Produkte > KYOCERA AVX > 600S270JT250XT
600S270JT250XT
600S270JT250XT KYOCERA AVX
600S.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Capacitance: 27 pF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 600S270JT250XT KYOCERA AVX
Description: CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Capacitance: 27 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
600S270JT250XT 600S270JT250XT Hersteller : KYOCERA AVX Components 600s.pdf Cap Ceramic 27pF 250V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2000
600S270JT250XT 600S270JT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600S.pdf Description: CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Capacitance: 27 pF
Mindestbestellmenge: 11
600S270JT250XT 600S270JT250XT Hersteller : KYOCERA AVX 600S.pdf Silicon RF Capacitors / Thin Film 250volts 27pF 5%
Mindestbestellmenge: 2
600S270JT250XT 600S270JT250XT Hersteller : American Technical Ceramics (ATC) 600s-237911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250volts 27pF 5%