60CPQ150
60CPQ150 SMC DIODE SOLUTIONS
60CPQ150%20N0703%20REV.B.pdf
Hersteller: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 150V; 60A; TO247AD; Ufmax: 0.83V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 150V
Load current: 60A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247AD
Max. forward voltage: 0.83V
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 510A
Capacitance: 1.5nF
Leakage current: 0.1mA
auf Bestellung 109 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 60CPQ150 SMC DIODE SOLUTIONS
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 830 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
60CPQ150 60CPQ150 Hersteller : SMC Diode Solutions 60CPQ150%20N0703%20REV.B.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 830 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V
auf Bestellung 3003 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
60CPQ150 60CPQ150 60CPQ150%20N0703%20REV.B.pdf Schottky, 60A, 150V, Vf=0.67V, TO-247AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт