Produkte > 60C > 60CTQ045
60CTQ045
60CTQ045.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 14706 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 60CTQ045
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote 60CTQ045
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
60CTQ045 60CTQ045 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 60CTQ045.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V