Produkte > NOSHOK, INC. > 621-3000-1-3-8-37-ST8
621-3000-1-3-8-37-ST8
621-3000-1-3-8-37-ST8 NOSHOK, Inc.
621_622_Transmitters.pdf
Hersteller: NOSHOK, Inc.
Description: Explosion Proof Transmitter
Features: Explosion-Proof
Packaging: Bulk
Output Type: Analog Voltage
Output: 1 V ~ 5 V
Operating Pressure: 3000PSI (20684.27kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.25%
Operating Temperature: 0°C ~ 80°C
Termination Style: 1/2" NPT Male Conduit with 6' Cable
Voltage - Supply: 6V ~ 30V
Port Size: Male - 1/2" (12.7mm) NPT
Applications: Industrial
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 3000PSI (20684.27kPa)
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 621-3000-1-3-8-37-ST8 NOSHOK, Inc.
Description: Explosion Proof Transmitter, Features: Explosion-Proof, Packaging: Bulk, Output Type: Analog Voltage, Output: 1 V ~ 5 V, Operating Pressure: 3000PSI (20684.27kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±0.25%, Operating Temperature: 0°C ~ 80°C, Termination Style: 1/2" NPT Male Conduit with 6' Cable, Voltage - Supply: 6V ~ 30V, Port Size: Male - 1/2" (12.7mm) NPT, Applications: Industrial, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 3000PSI (20684.27kPa).
Weitere Produktangebote 621-3000-1-3-8-37-ST8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
621-3000-1-3-8-37-ST8 621-3000-1-3-8-37-ST8 Hersteller : NOSHOK 621_622_Transmitters.pdf Pressure Sensors - Industrial Explosion-Proof Pressure Transducer, 0 psig to 3000 psig, 0.25% Accuracy (BFSL), 1 Vdc to 5 Vdc Output, 1/2 NPT Male, 1/2 NPT Potted Conduit w/ 6 ft Flying Leads, 0.8 mm SS Threaded Orifice