Produkte > CORNELL DUBILIER > 635LC5700K5PM8
635LC5700K5PM8
635LC5700K5PM8 Cornell Dubilier
lc520series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 6.3uF 700VAC PP 10%( 100 X 100 X 54mm) Screw Mount Screw 0.0008 Ohm 85°C
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 635LC5700K5PM8 Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 6.3UF 700VAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 2.146" (54.50mm), Capacitance: 6.3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
635LC5700K5PM8 635LC5700K5PM8 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LC5.pdf Description: CAP FILM 6.3UF 700VAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 2.146" (54.50mm)
Capacitance: 6.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
635LC5700K5PM8 635LC5700K5PM8 Hersteller : Cornell Dubilier lc520series.pdf Cap Film 6.3uF 700VAC PP 10%( 100 X 100 X 54mm) Screw Mount Screw 0.0008 Ohm 85°C
Produkt ist nicht verfügbar
635LC5700K5PM8 635LC5700K5PM8 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LC5.pdf Film Capacitors 6.3uF 700Vac 10% Conduction Cooled