635MABA03KJS
635MABA03KJS Cornell Dubilier Knowles
MAB-series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.3UF 10% 500VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Capacitance: 6.3µF
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: Motor Run
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 500V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 635MABA03KJS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.3UF 10% 500VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Capacitance: 6.3µF, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: Motor Run, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 500V.
Weitere Produktangebote 635MABA03KJS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
635MABA03KJS 635MABA03KJS Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MAB_series-553001.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 6.3uF 10% tol. FILM