Produkte > IR > 63CPQ100
63CPQ100 IR
63CPQ100.pdf
Hersteller: IR
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 63CPQ100 IR
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 770 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote 63CPQ100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
63CPQ100 Hersteller : SMC Diode Solutions 63CPQ100.pdf 100V, 60A, TO-247AD, DIODE SCHOT Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
63CPQ100 63CPQ100 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 63CPQ100.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 770 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 100 V