Produkte > PANASONIC > 63SXV68MX
63SXV68MX
63SXV68MX Panasonic
Panasonic_10-27-2024_Capacitor-OSCON-(SXV Series).pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Organic Polymer Capacitors 63VDC 68uF 20% 25mOhm 930mA
auf Bestellung 726 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 63SXV68MX Panasonic
Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 63V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 63SXV68MX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
63SXV68MX Hersteller : Panasonic 4317 63SXV68MX
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
63SXV68MX 63SXV68MX Hersteller : Panasonic Electronic Components 4317 Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 63V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 63 V