664LC4102K5LM8
664LC4102K5LM8 Cornell Dubilier Knowles
LC4.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 1KVAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.358" (34.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.66 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm)
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 664LC4102K5LM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.66UF 1KVAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.358" (34.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.66 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm).
Weitere Produktangebote 664LC4102K5LM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
664LC4102K5LM8 664LC4102K5LM8 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LC4_series-1286668.pdf Film Capacitors 0.66uF 1kVac 10% Conduction Cooled