682MKP275KC
682MKP275KC Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 10% 310VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 0.327" (8.30mm)
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 682MKP275KC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 10% 310VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 0.327" (8.30mm), Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote 682MKP275KC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
682MKP275KC 682MKP275KC Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MKP_series-1375619.pdf Safety Capacitors 0.0068uF 10% tol. FILM