683MSR400K
683MSR400K CDE / Illinois Capacitor
MSR_series-553037.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.068uF 10% tol 400V
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 683MSR400K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.689" L x 0.217" W (17.50mm x 5.50mm).
Weitere Produktangebote 683MSR400K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
683MSR400K 683MSR400K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MSR.pdf Description: CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.689" L x 0.217" W (17.50mm x 5.50mm)