684PHC600K
684PHC600K Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.8 mOhms
Size / Dimension: 1.575" Dia x 2.165" L (40.00mm x 55.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 684PHC600K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7.8 mOhms, Size / Dimension: 1.575" Dia x 2.165" L (40.00mm x 55.00mm).
Weitere Produktangebote 684PHC600K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
684PHC600K 684PHC600K Hersteller : Illinois Capacitor / CDE PHC%20series-553004.pdf Film Capacitors 0.68uF 10% tol. FILM