684PMB102KBP2
684PMB102KBP2 Cornell Dubilier Knowles
PMB_RMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 1KVDC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 575V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.3 MOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 684PMB102KBP2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 1KVDC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 575V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.3 MOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm).
Weitere Produktangebote 684PMB102KBP2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
684PMB102KBP2 684PMB102KBP2 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PMB_RMB.pdf Film Capacitors 0.68uF 10% tol. FILM
Produkt ist nicht verfügbar
684PMB102KBP2 684PMB102KBP2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PMB_RMB.pdf Film Capacitors 0.68uF 10% tol. FILM