685PHC600K
685PHC600K Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5 mOhms
Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.165" L (30.00mm x 55.00mm)
auf Bestellung 166 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 685PHC600K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Part Status: Active, Capacitance: 6.8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.5 mOhms, Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.165" L (30.00mm x 55.00mm).
Weitere Produktangebote 685PHC600K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
685PHC600K 685PHC600K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PHC.pdf Film Capacitors 6.8uF 600V 10%