685PHC850KS
685PHC850KS Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 850VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 850V
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.3 mOhms
Size / Dimension: 1.634" Dia x 2.323" L (41.50mm x 59.00mm)