Produkte > CORNELL DUBILIER > 686AXZ035M
686AXZ035M
686AXZ035M Cornell Dubilier
axz.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 68uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 2.93 Ohm 0.28A 2000h 105°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 686AXZ035M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.93Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 686AXZ035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
686AXZ035M 686AXZ035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXZ.pdf Description: CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.93Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 340 mOhms
686AXZ035M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE AXZ_series-553042.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 68uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC
686AXZ035M 686AXZ035M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AXZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 68uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC