686TTA016M
686TTA016M Cornell Dubilier - CDE
TTA-2944741.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 68uF 16V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 21430 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 686TTA016M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 68UF 20% 16V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8761Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 229.5 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
686TTA016M 686TTA016M Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 68uF 16V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 7112 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
686TTA016M 686TTA016M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 68uF 16V 20% LYTICS/IC
Mindestbestellmenge: 2
686TTA016M 686TTA016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 68UF 20% 16V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8761Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 229.5 mA @ 50 kHz