687CKR050M
687CKR050M CDE / Illinois Capacitor
CKR_CKS-2944668.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 680uF 50V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 687CKR050M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 244mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.134 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
687CKR050M 687CKR050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 244mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.134 A @ 100 kHz