687LBA400M2EH
687LBA400M2EH Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 365.71mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.557 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 687LBA400M2EH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 365.71mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.557 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 687LBA400M2EH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
687LBA400M2EH 687LBA400M2EH Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 400V 20% tol. ELECTROLYTIC