688LBA025M2CC
688LBA025M2CC Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 109.71mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.1875 A @ 10 kHz
auf Bestellung 3189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 688LBA025M2CC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 109.71mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.55 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.1875 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 688LBA025M2CC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
688LBA025M2CC 688LBA025M2CC Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBA-2944700.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 25 Volts 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
688LBA025M2CC 688LBA025M2CC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 25 Volts 20% LYTICS/IC