688LMB063M2DH
688LMB063M2DH Cornell Dubilier Knowles
LMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 73.14mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.825 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 688LMB063M2DH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 73.14mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.825 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 688LMB063M2DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
688LMB063M2DH 688LMB063M2DH Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 63V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
688LMB063M2DH 688LMB063M2DH Hersteller : Illinois Capacitor / CDE LMB_series-748872.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 63V 20% tol. ELECTROLYTIC