688TMA035M
688TMA035M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 63.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1965 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 688TMA035M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 63.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1965 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 688TMA035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
688TMA035M 688TMA035M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 6800uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
688TMA035M 688TMA035M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE TMA_series-553041.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 6800uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC