688TTA016M
688TTA016M CDE / Illinois Capacitor
TTA.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 6800uF 16V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 688TTA016M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 16V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 78mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9568 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
688TTA016M 688TTA016M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 6800uF 16V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
688TTA016M 688TTA016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 16V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 78mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9568 A @ 50 kHz
auf Bestellung 64 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
688TTA016M Hersteller : Knowles Corporation TTA.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 6.8mF; 16VDC; 16x41mm; ±20%; 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 6.8mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: 16x41mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 2.31A
Diameter: 16mm
ESR value: 78mΩ