688TTA035M
688TTA035M Knowles / Illinois Capacitor
TTA.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 6800uF 35V 20%
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 688TTA035M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 63.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.76 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5328 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
688TTA035M 688TTA035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 63.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.76 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5328 A @ 50 kHz
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
688TTA035M 688TTA035M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 6800uF 35V 20%
auf Bestellung 116 Stücke:
688TTA035M 688TTA035M Hersteller : CORNELL DUBILIER CDUB-S-A0013673935-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER - 688TTA035M - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 6800UF, 35V, 20%, AXIAL