Produkte > WURTH ELEKTRONIK > 691701530002B
691701530002B
691701530002B Wurth Elektronik
691701530002B.pdf
Hersteller: Wurth Elektronik
Pluggable Terminal Blocks WR-TBL 5.08mm Pitch PCB Header 2P
auf Bestellung 173 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 691701530002B Wurth Elektronik
Description: TERM BLOCK HDR 2POS 5.08MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Color: Black, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 2, Header Orientation: 90°, Right Angle, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 10 A, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
691701530002B 691701530002B Hersteller : Würth Elektronik 691701530002B.pdf Description: TERM BLOCK HDR 2POS 5.08MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Color: Black
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 2
Header Orientation: 90°, Right Angle
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 10 A
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 238 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Color: Black
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Termination Style: Solder
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 2
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 10 A
Voltage - UL: 300 V