Produkte > SIEMENS > 6EP13232BA00
6EP13232BA00
6EP13232BA00 Siemens
da1e627c632645812c47c8fa03d27440a70f4b86.pdf
Hersteller: Siemens
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V
Features: Adjustable Output, IP20
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.72" L x 2.76" W x 4.92" H (120.0mm x 70.0mm x 125.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC
Approval Agency: cCSAus, CE, cULus, UL
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 14A
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1; UL 508
AC Voltage - Input: 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6EP13232BA00 Siemens
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V, Features: Adjustable Output, IP20, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.72" L x 2.76" W x 4.92" H (120.0mm x 70.0mm x 125.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Applications: Industrial, ITE (Commercial), Input Type: AC, Approval Agency: cCSAus, CE, cULus, UL, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 14A, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1; UL 508, AC Voltage - Input: 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 264 VAC.