6KPE20CAH
6KPE20CAH Eaton - Electronics Division
6KPE_DS.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC BI
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 203.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 253 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6KPE20CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC BI, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Automotive, Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 203.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 6KPE20CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Box (TB)
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
6KPE20CAH 6KPE20CAH Hersteller : Eaton Electronics 6KPE_DS.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, 6KPE FAMILY, 20Vdc, Bi-d