6KPE24AH
6KPE24AH Eaton - Electronics Division
6KPE_DS.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC UNI
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 169.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 222 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6KPE24AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC UNI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 169.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 6KPE24AH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Produkt ist nicht verfügbar
6KPE24AH 6KPE24AH Hersteller : Eaton Electronics 6KPE_DS.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, 6KPE FAMILY, 24Vdc, Uni-