Produkte > PANASONIC > 6SVPB82M
6SVPB82M
6SVPB82M Panasonic
AAB8000C187-1019693.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Organic Polymer Capacitors 6v 82uf 6.3x4.9mm
auf Bestellung 1272 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6SVPB82M Panasonic
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 83.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.67 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
6SVPB82M 6SVPB82M Hersteller : Panasonic Electronic Components AAB8000C187.pdf Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 83.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.67 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1074 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 6.3 V