6TCE470M
6TCE470M Panasonic Electronic Components
685
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: D4
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
auf Bestellung 453 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 6TCE470M Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: D4, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote 6TCE470M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
6TCE470M 6TCE470M Hersteller : Panasonic Electronic Components 685 Description: CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D4
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
6TCE470M Hersteller : Panasonic AAA8000C74-1142237.pdf Tantalum Capacitors - Polymer SMD 6.3VDC 470uF 25m POSCAP