Produkte > AMPHENOL > 71-148214-18S
71-148214-18S Amphenol
newraster81.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular SKT 18 POS Solder Cup ST Panel Mount 18 Terminal 1 Port
auf Bestellung 634 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71-148214-18S Amphenol
Description: PT02E-14-18S, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-18, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-18
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C