Produkte > AMPHENOL > 71-533724-18L
71-533724-18L
71-533724-18L Amphenol
pt06e-12-10ssr.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular SKT 18 POS Solder ST Jam Nut 18 Terminal 1 Port
auf Bestellung 34 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71-533724-18L Amphenol
Description: PT07C14-18S W/ PC CONTACTS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: W, Shell Size - Insert: 14-18, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote 71-533724-18L
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: W
Shell Size - Insert: 14-18
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C