Produkte > AMPHENOL > 71-533724-19L
71-533724-19L
71-533724-19L Amphenol
pt06e-12-10ssr.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular SKT 19 POS Solder ST Jam Nut 19 Terminal 1 Port
auf Bestellung 11 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71-533724-19L Amphenol
Description: PT07C14-19SY W/ PC CONTACTS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 24-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71-533724-19L 71-533724-19L Hersteller : Amphenol pt06e-12-10ssr.pdf Conn Circular SKT 19 POS Solder ST Jam Nut 19 Terminal 1 Port
auf Bestellung 11 Stücke:
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 24-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C