715P152516LD3
715P152516LD3 Knowles / Illinois Capacitor
715p.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1600V 1500pF ORANGE DROP
auf Bestellung 486 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P152516LD3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1500PF 5% 1.6KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.720" (18.30mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm), Capacitance: 1500 pF, Size / Dimension: 0.319" Dia x 1.252" L (8.10mm x 31.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P152516LD3 715P152516LD3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 715p.pdf Film Capacitors 1600V 1500pF ORANGE DROP
auf Bestellung 502 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
715P152516LD3 715P152516LD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p.pdf Film Capacitors 1600V 1500pF ORANGE DROP
auf Bestellung 510 Stücke:
715P152516LD3 715P152516LD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p.pdf Description: CAP FILM 1500PF 5% 1.6KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.720" (18.30mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm)
Capacitance: 1500 pF
Size / Dimension: 0.319" Dia x 1.252" L (8.10mm x 31.80mm)