715P15354JD3
715P15354JD3 Knowles / Illinois Capacitor
715p.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 400V 15nF ORANGE DROP
auf Bestellung 848 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P15354JD3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.654" (16.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P15354JD3 715P15354JD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p717p.pdf Film Capacitors 400V 15nF ORANGE DROP
auf Bestellung 980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
715P15354JD3 715P15354JD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p717p.pdf Description: CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.654" (16.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm)