715P1535800LA3
715P1535800LA3 Knowles / Illinois Capacitor
715p.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 15000pF 800V 5% Orange Drop
auf Bestellung 1054 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P1535800LA3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1.8KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 800V, Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV), Height - Seated (Max): 0.969" (24.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.669" Dia x 1.122" L (17.00mm x 28.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P1535800LA3 715P1535800LA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p.pdf Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1.8KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 800V
Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV)
Height - Seated (Max): 0.969" (24.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.669" Dia x 1.122" L (17.00mm x 28.50mm)
auf Bestellung 1354 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
715P1535800LA3 715P1535800LA3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p.pdf Film Capacitors 15000pF 800V 5% Orange Drop