Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 715P2725800LA3
715P2725800LA3
715P2725800LA3 Cornell Dubilier - CDE
715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 2700pF 800V 5% Orange Drop
auf Bestellung 936 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P2725800LA3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 2700PF 5% 1.8KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 800V, Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 2700 pF, Size / Dimension: 0.362" Dia x 1.122" L (9.20mm x 28.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P2725800LA3 715P2725800LA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p.pdf Description: CAP FILM 2700PF 5% 1.8KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 800V
Voltage Rating - DC: 1800V (1.8kV)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 2700 pF
Size / Dimension: 0.362" Dia x 1.122" L (9.20mm x 28.50mm)
auf Bestellung 5814 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
715P2725800LA3 715P2725800LA3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 715p.pdf Film Capacitors 2700pF 800V 5% Orange Drop