Produkte > CORNELL DUBILIER > 715P47254JD3
715P47254JD3
715P47254JD3 Cornell Dubilier
34715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Film Capacitor
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P47254JD3 Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.634" (16.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P47254JD3 715P47254JD3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 715p.pdf Film Capacitors 400V 4700pF ORANGE DROP
auf Bestellung 702 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
715P47254JD3 715P47254JD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 715p.pdf Film Capacitors 400V 4700pF ORANGE DROP
auf Bestellung 1220 Stücke:
715P47254JD3 715P47254JD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.634" (16.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm)